Evlad-ı Fatihan Kardeşlik Köprüsü Projesi | Homepage
Evlad-ı Fatihan Kardeşlik Köprüsü Projesi Konya Buluşması

Evlad-ı Fatihan Kardeşlik Köprüsü Projesi Konya Buluşması

🕔29.Kas 2015
Türkiye ile Balkan ülkeleri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında, “Balkan STK’ları Çalıştayı Konya Zirvesi” düzenlendi

Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti öncülüğünde, Türkiye ile Balkan ülkeleri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla başlatılan Evlad-ı Fatihan Projesi kapsamında “Balkan STK’ları Çalıştayı Konya Zirvesi” yapıldı.
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Selçuklu Belediyesi, Hikmet İlim ve Sanat Derneği (HİSDER), Sosyal Araştırmalar ve Dayanışma Vakfı (SADAV) desteğiyle hazırlanan projenin “Konya Buluşması” kapsamında, Dedeman Otel’de toplantı düzenlendi.
Proje Koordinatörü ve HİSDER Başkanı Önder Kutlu, toplantıda, Türkiye ile Balkanlar arasında köklü bir bağ bulunduğunu söyledi.
Bu bağı daha da güçlendirmek ve Türkiye ile Balkan ülkeleri arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla Evlad-ı Fatihan Projesi’nin başlatıldığını anımsatan Kutlu, bu kapsamda belli dönemlerde faaliyetler düzenleneceğini ifade etti.
Proje çerçevesinde gerçekleştirilen “Konya Buluşması”nın 3 gün süreceğini anlatan Kutlu, şunları kaydetti:
“Faaliyet raporumuzda yer alan Saraybosna ve Konya zirve toplantılarının ilkini bugün Konya’da gerçekleştiriyoruz. Toplantıda Makedonya, Kosova, Karadağ, Bosna Hersek ve Sırbistan’dan gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ülkelerinde yaptıkları faaliyetleri sunacak. Bu etkinliklerimiz, Türkiye ve Balkanlarda faaliyet gösteren kardeş sivil toplum kuruluşları arasında işbirliğini geliştirecek.”
Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Muhsin Görgülügil ise bünyelerindeki 126 dernek, vakıf ve cemiyetle çalışmalar yürüttüklerini, Konya’nın kadim medeniyetini duyurmak amacıyla panel ve sempozyumlar düzenlediklerini belirtti.
Toplantıya, AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, SADAV Başkanı Ercan Uslu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Etkinlik kapsamında, çalıştayın yanı sıra tarihi ve turistik yerlere geziler düzenlenecek.

Similar Articles

Proje Ekibi Teşekkürü

Proje Ekibi Teşekkürü

Evlad-ı Fatihan Projesinin fikri yapısının somutlaştırılması, projenin balkan ülkeleri ve Türkiyede'ki uygulanmasına katkıları, Konya STK'larının

Balkan Buluşması STK’ların Karşılıklı İşbirliği görüşmeleri

Balkan Buluşması STK’ların Karşılıklı İşbirliği görüşmeleri

Evlad-ı Fatihan Projesi Bosna-Hersek’te STK’ların Karşılıklı İşbirliği görüşmeleri ile devam ediyor. T.C Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve

Uluslararası Saray Bosna Üniversitesi Ziyaret

Uluslararası Saray Bosna Üniversitesi Ziyaret

Evlad-ı Fatihan Projesi kapsamında Saray Bosna da bulunan Konya Milletvekili Ahmet SORGUN, Egitim Bir-Sen Genel

Evlad-ı Fatihan Projesi Bosna-Hersek’te Başladı

Evlad-ı Fatihan Projesi Bosna-Hersek’te Başladı

T.C Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı maddi desteğiyle,­­ Konya STK’ları İcra Heyeti adına

Evlad-ı Fatihan Balkan Buluşması

Evlad-ı Fatihan Balkan Buluşması

Evlad-ı Fatihan Balkan Buluşması için 10 - 14 Aralık 2015 Saray Bosna da konya'dan 25